ARAKAIN - Official siteAktualizace: 28.10.2010

RECENZE - Kytarové krabičky BOSS DD-6 a RV-5

14.9.2010 - Ondřej Martínek

BOSS DD-6Žijeme sice v době moderních kytarových procesorů a jiných podobných „mršičů", nicméně samostatné krabičky se stále těší u některých kytaristů velké oblibě. Jednou z nejznámějších a nejuznávanějších firem, pohybujících se již dlouhá léta na trhu, je právě značka BOSS. Jejich vývojové spektrum je opravdu široké a neustále se zvětšující. Proto si nyní představme nová udělátka v podobě digitálního delaye a reverbu. Každý z nich má mnoho variací výsledného soundu. Tak se na ně postupně podívejme. Popisovat si, na co jednotlivé efektory slouží je trochu nošením dříví do lesa, ale alespoň pár slov, protože se stále setkávám se spoustou mladých muzikantů, kteří se s technologiích na rámec „bustru" neorientují. Digital Reverb slouží k simulaci malých i velkých prostorů jako jsou místnosti, haly, kostely, stadiony a různých dalších dozvuků a v tomto případě vychází z modelování klasických hardwarových technologií tvoření tohoto efektu, plus nadstavba v podobě několika čistě digitálních módů. Digital Delay umožňuje tvorbu různých typů ozvěn, přičemž klade důraz na velkou časovou variabilitu, kterou digitální zpoždění, na rozdíl od analogového, poskytuje.

více


RECENZE - Mikrofony Audix D4 a D6

4.9.2010 - Ondřej Martínek

AudixJiž od dávných počátků záznamu a reprodukce je snem každého zvukaře přenos zvuku s co možná největší dynamikou a nejvěrnější barvou zvuku. Dnes už si možná mnozí z nás vůbec nedovedou představit jak vypadalo úplně první nahrávací studio, a přiznám se, že já vlastně také ne. Jenže doba se mění, nároky rostou, záznam se mění z analogu na nuly a jedničky a s tím se samozřejmě mění i nárok na první část zvukového řetězce a tou je bezpochyby mikrofon. No, prvním je bezpochyby nástroj, ale ten pro dnešek pomineme. Podívejme se dnes trochu z blízka na dva mikrofony věhlasné, alespoň na poli mikrofonů, firmy Audix. Srovnání nám nabízejí: již zaběhnutý, a pokud vím velmi pozitivně přijímaný model D-4, a model s označením D-6, o kterém se již nesou skvělé zprávy z internetových odkazů.

více


RECENZE - Kytarový mp3 trainer Tascam MP-GT1

30.8.2010 - Ondřej Martínek

TascamCestujete často? Jste momentálně nemocní a nebo každý víkend trávíte na pustém ostrově, který je sice plný kokosových palem a spoře oděných domorodek, avšak prost elektriky a amplifikačních „udělátek"? Potřebujete k tomu všemu být neustále - kdekoliv a kdykoliv - v kontaktu se svým šestistrunným nástrojem? Máte nutkání neustále vymýšlet či studovat kytarové linky, školy, taby? Věnujete se převzatým skladbám? Žádný problém.

Právě pro tyto situace připravila firma Tascam další ze svých cvičítek, které se ovšem v porovnání s dosavadními produkty zřeklo CD mechaniky a vystavělo svoji práci na mnohými uživateli těchto kytarových „trenérů" postrádaném formátu mp3. Označení Tascam MP-GT1 v sobě tedy skrývá mp3 přehrávač a kytarové cvičítko zároveň.

více


RECENZE - Kytarový aparát CRATE BV 150H

26.8.2010  - Ondřej Martínek

Crate"Potřebuju zvuk, kterej by zamlátil fanouškům uši do hlavy!" Tak zní kolikrát definice požadavků na aparát některých mých kolegů a kamarádů. No a každý prodejce, který bude mít na skladě tohoto vykosťovače firmy CRATE, může hrdě říci "Máme!"

Dnes máme před sebou opravdu pořádného dravce. Plně lampovou tříkanálovou hlavu o vražedném výkonu 150 wattů. Je to sice jen polovina starší třísetwattové sestry, ale kdo zažil - nezapomene. Jedná se o typicky, jak se říká, americky hrající aparát, až po okraj napěchovaný rozzářenými (tedy v zapnutém stavu) flaštičkami.

více


RECENZE - Elektrické kytary Gibson WooDoo serie

24.8.2010  - Ondřej Martínek

Gibson WooDoo ExplorerMuzikantský svět kolem nás je poslední dobou zaplavován nepřeberným množstvím hudebních nástrojů, různých tvarů, typů, provedení a hlavně značek. Avšak i v tomto spektru výrobků je několik jmen, které se skloňují častěji než cokoli ostatní. Bývá takřka nepsaným pravidlem, že jakýkoli výrobek sestrojený nebo vyprodukovaný takovýmto velikánem na nebi hudebního průmyslu, bývá velmi kvalitní záležitostí. Jedním z těchto gigantů na poli kytarovém je firma Gibson. Je pravdou, že tuto firmu je možné jak nenávidět tak bezmezně obdivovat.Vzpomeňme jen na ty zástupy kytaristů, kteří již dlouhá léta nebyli spatřeni s nástrojem od jiné značky.

více


RECENZE - In Ear monitor system Sennheiser EW 300 IEM G2

 21.8.2010 - Ondřej Martínek

Sennheiser IEM G2V minulém čísle jsme se společně začali zabývat problematikou bezdrátových odposlechů. Relativní klid na podiu, věrný poslech a eliminace tak nežádoucích zpětných vazeb vede čím dál tím více muzikantů do obchodů s tímto sortimentem. Nabídka se neustále zvyšuje a konkurenčních zařízení přibývá, ale těch opravdu kvalitních je zatím opravdu pár. Dalším příbuzným z oblasti In Ear Monitoringu je s pověstnou německou pečlivostí vyrobený Sennheiser EW 300 IEM G2.

více


RECENZE - Elektrická kytara B.C. Rich Warlock Platinum 7 string

19.8.2010 - Ondřej Martínek

BC Rich WarlockTak už i dnes legendární model Warlock, který slavil největší úspěchy přibližně před patnácti lety, se dočkal sedmistrunné verze. Vlastně by se dalo říct, že tento model se stal spolu s klasickým „véčkem" symbolem heavy metalové kytary, a nejedna peněženka, či konto muzikantovo, nikdy ne moc velké, bylo vyčerpáno koupí tohoto nástroje. Nabídka sedmistrunné verze je tak celkem logickým krokem, směrovaným k mladšímu a moderněji smýšlejícímu spektru „tvrdých" kytaristů.

více


RECENZE - Elektrická kytara B.C. Rich Classic Bich

19.8.2010 - Ondřej Martínek

BC Rich Bich

Psal se rok 1984 a světlo světa poprvé spatřila kytara nesoucí tvary a zároveň pojmenování Bich. Další na tu dobu, tak trochu šílenost od firmy, která na svých neobvyklých tvarech nástrojů postavila budoucí strategii a kariéru. Již jsem měl tu čest před nějakým tím pátkem psát o podobném nástroji stejné značky a ten se také velmi silně vymykal konvenčním křivkám elektrických kytar.

více


RECENZE - In Ear monitor system AUDIO-TECHNIKA

7.8.2010 - Ondřej Martínek

Audio - Technika In EarAudio-technica? Výborně! Další systém do stáje autorem testovaných IN-EAR systémů a pomyslný zářez do pažby zkušeností s nimi. Seznámíme se totiž hned se dvěma bratříčky této bezpochyby renomované firmy.

Bezdrátové mikrofony této japonské firmy jsou vyhlášené opravdu kvalitní přenosovou soustavou a tak uvidíme, jestli na stejné úrovni bude i přenos obrácený. Tedy nikoliv od muzikanta k aparátu, ale od aparátu či pultu k muzikantovi. Jako obvykle nejprve zevrubný vnější popis - nebo spíše takové malé úvodní rozlišení. Ten funkčně „jednodušší" nese označení M2, zatímco ten „vyspělejší" je označen jako M3, přičemž už na první pohled je dobře patrné, v čem se liší. Ale nyní již opravdu trochu podrobněji...

více


RECENZE - Elektrická kytara JACKSON WRXT Warrior

4.8.2010 - Ondřej Martínek

Jackson WarriorKaždý má svou osudovou lásku, ta má se nese ve znamení kytar značky Jackson a to v  jakékoli cenové kategorii i typu. Dnes si patrně asi již jen málo lidí vybaví skoro první výstavu hudebních nástrojů v  paláci U Hybernů. Tuším, že se tehdy psal rok 1991, kdy se můj zrak a později i mé ruce poprvé setkaly v reálu s kolekcí kytar Jackson a to hlavně s modely Randy Rhoads. Tehdejší cena 4500 DM sice vháněla slzy do mých chlapeckých očí, ale bylo jasné, že právě toto je ta pravá cesta!

Model Warrior představuje sám o sobě typický znak toho, na jakou cílovou skupinu je zaměřen: tvrdší a tvrdé styly hudby. My se teď na něj podíváme trochu podrobněji.

víceVerze webu pro mobily | © 1982-2020 ARAKAIN - Official site

TOPlist