ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona infoKapela Arakain táhla lidi na Letnice

23.8.2011

BRUNTÁL – Na letošní hudební festival Letnice se pořadatelům podařilo do Bruntálu pozvat skutečná hudební esa. Tím hlavním byl bezesporu legendární Arakain. Domácí The Pant na Letnicích natáčeli své v pořadí už druhé DVD. Důstojný začátek festivalu obstarala bruntálská formace Way Out, která odvedla tradičně skvělý výkon.

Člen kapely Jakub Holčapek vystoupil poté na pódiu v bubenickém meziprogramu se svými zdravotně postiženými svěřenci ze sdružení Polárka. Handicapovaní chlapci nadchli vervou a také rytmem, který v sobě mají.

Následovalo vystoupení kapely Split Bearing. Hoši hodnotili festival na webových stránkách slovy: „Letnice dopadly výborně, počasí nakonec přálo, lidí jako máku, kapely podávaly skvělé výkony.“

foto kapelaJako velké hvězdy se ukázali muzikanti ze slovenské kapely Brainscann, která obšťastnila publikum i taháky ze své nové desky Breaking down your mind, která určitě stojí za opakované poslechnutí. „Část kapely je z Banské Bystrice, část ze Žiliny,“ prozradil jeden ze dvou zpěváků s přezdívkou Noga.
Slovenští Brainscann v Bruntále přespávali, a na pětihodinovou cestu domů se vydali až v neděli. Sobotní večer si spolu s ostatními vychutnávali další program Letnic. Po koncertu skupin Power 5 a Gate Crasher už se netrpělivé publikum dočkalo domácích The Pant, duchovních otců Letnic. The Pant zastihl festival ve vynikající formě. Tak jako vždy to trio Roman Kočiřík, Víťa Jelínek a Tomáš Vaca pořádně rozbalilo, do uší posluchačů ládovalo riffy plné energie. Na areál se již snášela tma, když The Pant natáčeli během výstupu své druhé DVD. Nato na pódium vystoupala hlavní hvězd večera Arakain.

Legendární skupina Araikan v Bruntále koncertovala do té doby jen jednou, ještě s původním zpěvákem Alešem Brichtou. Nový zpěvák Jan Toužimský prokázal, že je více než důstojným nástupcem Brichty, a to nejen při zpěvu letitých skladeb Proč nebo Amadeus. Velkou chybu udělali ti, kteří areál půjčovny motokár opustili hned po výstupu headlinera. Následovala totiž série mocných skladeb opavských Helpness, některé z poslední desky Fatal formation.

Koho pozvou pořadatelé na příští Letnice, to je zatím zahaleno tajemství. Nebude to Klášterní tajemství, jak o něm pěje Pípa, protagonista pražské skupiny Kryptor? 

Autor: Krnovské noviny

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist