ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona ArakainLegendární skupina Arakain zahraje na Zálabí

20.10.2011

Dvůr Králové - Zábavní centrum Zálabí v sobotu večer zaplní příznivci legendární skupiny Arakain, která se na české hudební scéně pohybuje již skoro třicet let. Na koncertě, jenž se koná v rámci turné k nové desce Homo Sapiens..?, zazní staré i nové hity. U příležitosti blížící se akce jsme kapele položili pár otázek.

Po jaké době skupina vyrazila na turné?

S vydáním letošní nové desky Homo Sapiens..? Arakain vyjel na první část turné k propagaci alba počátkem března. Koncertní tour čítalo dvacet devět koncertů, kterými se snažíme obsáhnout všechny části republiky, abychom oslovili co největší množství našich fanoušků. Jelikož odezva posluchačů na novou desku byla více než příznivá, rozhodli jsme se po letních festivalech vyjet k propagaci desky ještě v podzimním a zimním období. Příští rok budeme slavit třicáté výročí existence kapely, kdy chystáme vzpomínkové koncerty s mnoha překvapeními. Na pořadu bude jakási retrospektiva a průřez celou kariérou, hodí se tedy teď ještě připomenout, že Arakain má letošní úspěšnou desku.

Kdo vám dělá předskokana a proč?

foto kapelaVe Dvoře Králové představíme mino jiné moravskou kapelu Ascendancy, která nás doprovázela už na jarním turné. Má jistě předpoklady k tomu, aby oslovila fanoušky rockové muziky a především ty, jež fandí progresívnímu rocku, jehož jsou Ascendancy představitelem. Je to mladá skupina, která si pozornost jistě zaslouží, a my jí v tom chceme pomoci.

Proč jste si vybrali jako jedno z míst šňůry zrovna Dvůr Králové? Vystupovali jste zde už někdy dříve?

A proč ne? My chceme přijet za svými posluchači kamkoliv, kde to je jen trochu technicky možné! Většinou jezdíme na západ či jihozápad Čech nebo na východní Moravu, kde je hodně fanoušků naší muziky. Vaše lokalita není v našem kalendáři zastoupena tak často, proto jsme uvítali možnost zahrát a představit tak novou desku i u vás.

Na co se mohou fanoušci na koncertu těšit?

Letošní repertoárový setlist koncertu považují fanoušci Arakainu za velmi reprezentativní s obsahem mnoha velkých hitů kapely z celé historie. A vzhledem k úspěšnosti nového alba navíc zazní hned polovina skladeb z desky Homo Sapiens..?, abychom ji tak živě představili co nejširšímu publiku. Desku si pak mohou zakoupit přímo na koncertě v našem prodejním stánku, kde jsou k dostání nejen všechny desky Arakainu, ale i široká paleta upomínkových předmětů či stylového oblečení s logem kapely.

Jak dlouho kapela pracovala na novém CD Homo Sapiens..? a po jaké době vůbec desku vydala?

Naše poslední CD vznikalo zhruba od poloviny minulého roku poté, co jsme odjeli koncertní turné k předešlé desce Restart. Ta vyšla minulý rok také na jaře. Tedy nová deska je hned po roce další náloží arakainovské muziky pro fanoušky. Natáčelo se v několika studiích a závěrečné práce na mixu a masteringu se prováděly v pražském studiu Home Production se zvukovým mistrem Janem Šmejkalem, který s námi spolupracoval i na desce Metalmorfóza. Následně vznikl i videoklip k propagaci alba v médiích, a sice na úvodní skladbu Marat pod režijním a obrazovým vedením Allana Šubrta.

Klip natočený v atraktivním prostředí staré průmyslové tovární haly z počátku minulého století pak bodoval v mnoha hitparádách a v internetových přehlídkách rockové muziky.

Autor: Krkonošský deník

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist