ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona JirkaArakain představí v Hořovicích své nové album

25.11.2011

Jako předkapela vystoupí v pátek ve společenském domě Merlin s kontroverzním zpěvákem Danem Horynou. Hořovice – Česká metalová legenda Arakain se po čase vrací na Berounsko. V rámci podzimní části Tour 2011, propagující novou desku Homo Sapiens ...?, vystoupí v pátek 25. listopadu od 20 hodin ve Společenském domě v Hořovicích. Jako předkapela se představí skupina Merlin.

foto kapelaAbych se přiznal, tak koncerty v Hořovicích si nějak nedokážu vybavit. Pokud zde kapela hrála, tak to musí být drahně let! Arakain najezdí mnoho desítek koncertů ročně a není tedy v lidských silách si někdy i po letech vybavit tu či onu lokalitu nebo kulturní dům, natož jaké je tam publikum. To není pohrdání fanoušky, to je prostě faktor lidské paměti! (smích) A já osobně mám tu paměť z celé kapely nejstarší a také nejděravější! Většinou poznám místo až když vstoupím na jeviště nebo do šatny,“ přiznává kytarista Jiří Urban.

Skupina totiž městem většinou jen projede a vidí pouze šatnu s jevištěm. „Ale Hořovice patří k oblastem, kde máme mnoho fanoušků a kde se rockové muzice dlouhodobě daří. Je tu líheň řady dobrých kapel a tradice rockových koncertů a zábav je tady stále živá! Proto věříme, že i náš koncert nebude výjimkou a že přijde hodně lidí, abychom jim představili novou desku v kontextu letošního úspěšného programu,“ dodává kytarista.

Letošní repertoárový setlist koncertů, obsahující mnoho velkých hitů z celé historie skupiny, považují fanoušci Arakainu za velmi reprezentativní. Nebudou chybět ani kytarová či bubenická sóla a vzhledem k úspěšnosti nového alba navíc zazní hned polovina skladeb z desky Homo Sapiens…?. „Chceme ji tak živě představit co nejširšímu publiku. CD si pak návštěvníci mohou zakoupit přímo na koncertě v našem prodejním stánku,“ poznamenává.

Jako předkapela vystoupí Merlin s kontroverzním zpěvákem Danem Horynou. “Dan je také Pražák a osobně se s ním znám od pubertálního mládí. Proto jsem také tak nějak periferně sledoval jeho dráhu zpěváka. Víme, že mu osud nastražil mnoho úskalí s jeho letitými drogovými eskapádami a trvalo dlouho, než se znovu vzpamatoval a postavil zpátky do střízlivé přítomnosti. Navíc Merlin založil kytarista Marek Podskalský, když odešel od Arakainu,” uzavírá kytarista Urban. 

Autor: Berounský deník

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist