ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona 2012Bílá vyrazí na "rande s tetovanými chlapy" z Arakainu

6.3.2012

Praha - Ke krásnému rande s potetovaným mužem, se kterým by nemohla strávit celý život, ale na kterého vždy ráda vzpomíná, přirovnala Lucie Bílá své hostování na Arakain XXX Best of Tour 2012 ke 30 letům existence této metalové skupiny. Série 14 koncertů začne 9. března v Polné u Jihlavy. Den předtím Bílá s Arakainem zazpívá v přímém přenosu předávání hudebních cen Anděl.

"Arakain pro mne znamená první lásku, ke které se člověk rád vrací. A nebojím se k nim vracet, protože to bylo úplně neuvěřitelné období, které vlastně nikdy neskončilo," řekla ČTK Bílá. Nejpopulárnější tuzemská zpěvačka s metalovou legendou vystupovala tři roky v počátcích své kariéry a poté se vždy po pěti letech zúčastňovala jejich výročních akcí.

"Vzhledem k tomu, že se jedná o třicáté výročí kapely, tak to chtělo trochu něco víc," podotkla Bílá s tím, že v jejích začátcích ji Arakain naučil trochu jinak používat hlasivky a jinak vnímat bouřící publikum.

foto 2012O výroční turné Arakainu s exkluzivním hostem Bílou, které nabídne tříhodinovou show, je velký zájem. Kapela už stihla vyprodat více než třetinu všech zastávek. Vedle zahajovacího koncertu v Polné, který byl vyprodán již šest týdnů před jeho termínem, už fanoušci vykoupili vstupenky i do jihočeských Chyšek, Plzně, Brna nebo Kardašovy Řečice. Poslední koncert se uskuteční 28. dubna v Kladně, speciální vystoupení pak ještě Arakain chystá před koncem roku v Praze.

Bílá se původně měla zúčastnit jen několika vybraných akcí, nakonec se podařilo sladit kalendář turné s jejími závazky. "My jsme rádi, protože jestli někdo k Arakainu nejvíc bytostně patří, pak je to právě Lucie," sdělil kytarista a zakládající člen Arakainu Jiří Urban.

Bývalý dlouholetý zpěvák Arakainu Aleš Brichta se turné nezúčastní. Podle svých slov se na koncertě s Plzeňskou filharmonií k 25. výročí s kapelou oficiálně rozloučil a jeho další spolupráce je definitivně uzavřena.

Arakain za svoji kariéru vydal zhruba tři desítky nosičů, kterých se prodalo více než 750.000 kusů. Předloni převzal zlatou desku za prodej CD Restart, s úspěchem se setkala i loňská nahrávka Homo Sapiens..?. Skupina vznikla v roce 1982. Debut Thrash The Trash kapela vydala v roce 1990, v roce 2000 získala cenu České hudební akademie Anděl. Její zakladatel a zpěvák Aleš Brichta se pak začal věnovat sólovým projektům; kapelu opustil v roce 2002.

Současnou sestavu souboru vedle zpěváka Honzy Toužimského a jednoho ze zakladatelů kytaristy Jiřího Urbana tvoří kytarista Miroslav Mach, baskytarista Zdeněk Kub a bubeník Lukáš Doksanský. Toužimský v Arakainu nahradil Brichtova následovníka Petra Koláře. Více informací na www.arakain.eu.

Autor: ČTK

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist