ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona 2012Koncert už v pátek: Arakain s Lucií Bílou vyprodali Polnou

6.3.2012

Lucie Bílá se vrací na pódia s kapelou Arakain, s níž kdysi začínala. Úvodní koncert celého turné přivážejí Jihlavské listy v pátek 9. března také do Polné. Polná Poté, kdy v únoru vyprodala DKO Jihlava při komorním koncertu, poté, kdy úspěšně odmoderovala předávání Českých lvů, vrací se držitelka čtrnácti Českých slavíků Lucie Bílá na Jihlavsko v další roli. Tentokrát se jako rockerka postaví vedle muzikantů kapely Arakain, v níž kdysi začínala.

Návrat do „osmdesátek“


foto 2012S metalovým Arakainem Bílá vystupovala v éře 1984–1986. Nazpívala s ním skladby jako Dotyky, Cournoutto nebo duet Zimní královna. Nyní Bílá s Arakainem na turné oslaví jeho třicátiny. Zámek Polná bude hned prvním koncertem turné s názvem Arakain XXX – Best of Tour 2012.

Koncert je už několik týdnů zcela vyprodán. Nabídne třicet skladeb a tříhodinovou show. „Je pro nás ctí, že budeme opět na jednom pódiu a připomeneme tuto velkou zpěvačku v její rockové poloze, která je dalším rejstříkem v neobyčejném rozsahu jejích aktivit,“ říká k účasti Bílé spoluzakladatel Arakainu, kytarista Jiří Urban. Čtrnáct koncertů celého turné pojede do 28. dubna.

Neparkovat „divoce“


V Polné se brány zámeckého sálu v pátek otevřou divákům už v 18.30 hodin. Koncert začne ve 20 hodin s předkapelou Menhir, samotný Arakain tentokrát nastoupí ke své tříhodinové show už záhy po 21. hodině. V Polné se v době koncertu očekávají stovky automobilů, a tak vedle hlavní parkovací plochy u zámku budou zajištěna také dvě záchytná parkoviště. Jedním bude plocha na pravé straně silnice na příjezdu od Jihlavy.

Zde bude možno využít i přilehlé ulice. Vše budou řídit naši pracovníci a dohlížet bude i policie. Především tedy chceme poprosit, aby byli lidé ukáznění a opravdu parkovali jen ve vyhrazených zónách,“ říká Jan Klíč z pořadatelského týmu. Druhé záchytné parkoviště bude v den koncertu řešeno na náměstí. „Důležité bude dobré přijet včas a nikoli až na poslední chvíli. Tak se nejlépe zamezí případnému ucpání silnic na příjezdech,“ dodává Klíč před velkým metalovým pátkem v Polné.

Autor: Jihlavské listy

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist