ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona infoINFO - Arakain přichází s Forrestem Gumpem

27.4.2001

Česká heavymetalová skupina Arakain vydala po dvou letech další album. Příznivce tvrdší muziky potěší celkem čtrnáct nových skladeb z autorské dílny Jiřího Urbana, Miroslava Macha a Zdeňka Kuba. O texty se tradičně postaral Aleš Brichta. Název desky je odvozen z pilotního singlu Forrest Gump, který kapela nabídla zdarma na internetu ještě před vydáním desky.

Arakain přichází s Forrestem GumpemSkupina Arakain, která vloni získala žánrovou cenu Akademie populární hudby v kategorii hard & heavy, se rozhodla upřednostnit internetové šíření svých nahrávek před klasickými médii. Zatímco zahraniční hvězdy v posledních letech svým fanouškům prostřednictvím internetu nabízejí nadstandardní služby od premiérového zveřejnění novinek až po volné stahování některých nahrávek, v České republice se tato praxe rozšířila zatím jen u méně známých, začínajících nebo menšinových interpretů.

Podle členů skupiny Arakain jim internet umožní neomezené šíření jejich skladeb mezi fanoušky, což se prostřednictvím televizního nebo rozhlasového vysílání daří obtížně. Přestože je Arakain držitelem několika zlatých desek, není v klasických médiích často k vidění či slyšení, protože stojí mimo zaběhaný hudební formát.

Arakain: Forrest Gump

 1. Magor
 2. Zmizím pryč
 3. Forrest Gump
 4. Dežo
 5. Hvězdář
 6. Bulldog
 7. Fčelka Mája
 8. Nech mě
 9. Vzdávám se
 10. 1.000.000
 11. Černej švihák
 12. Televize
 13. Peníze
 14. Na dně

Autor: Idnes (27.4.2001)

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist