ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona reportREPORT - Arakain slavil výročí s Bílou i s Brichtou

23.4.2007 - Lucie Bílá

PRAHA - Ve velkém stylu oslavila v pátek v pražském Edenu své čtvrtstoletí rocková kapela Arakain. Jejímu vystoupení, ke kterému si skupina přizvala Plzeňskou filharmonii i bývalé členy Lucii Bílou a Aleše Brichtu, přihlíželo kolem čtyř tisícovek nadšených fanoušků. Role prvního předskokana se chopila formace Dymytry, na kterou navázal projekt Noid Crew.

Arakain slavil výročí s Bílou i s BrichtouPoté už pódium patřilo Arakainu, který při tomto výročním koncertu zároveň natočil živé album a DVD, jež by se mělo na hudebních pultech objevit v září tohoto roku. V nových úpravách zazněly hity jako Karavana slibů, Amadeus, Marilyn či Ztráty a nálezy. Nechyběl ani blok písní, která aktuální sestava Arakainu tvořená zpěvákem Janem Toužimským, kytaristy Jiřím Urbanem a Miroslavem Machem, baskytaristou Zdeňkem Kubem a bubeníkem Lukášem Doksanským nahrála na album Labyrint.

"Hrozně se na to těším, půjde o výjimečný koncert. Bude to nejen zážitek pro fanoušky této metalové legendy, ale i pro mě," prohlásila už před vystoupením Lucie Bílá, která si prý nikdy nenechala utéct příležitost zazpívat si s Arakainem, a to už proto, že ji vždy jejich společné vystoupení dobije na rok dopředu.

"Arakain je to nejlepší, co mě mohlo na mém profesním začátku potkat. Kluci jsou skvělí muzikanti, vždycky se o mě starali jak o princeznu, tedy metalovou princeznu. Oblékli si mě do řetězů, pruhovaných kalhot a kožených bund, které mám dodnes v šatníku. Bylo to nádherné období, které si pod kůží nosím celou svou kariéru," nechala se slyšet Bílá.

Bilancovat však u příležitosti výročí této rockové legendy nehodlá. "S Arakainem jsem od našich dvou společně prožitých let koncertovala několikrát a nikdy nešlo o bilancování. Vždycky jde víc o setkání milých přátel. O rockerech se říká - čím tvrdší hudbu hrají, tím křehčí duši mají. A o Arakainu to platí dvojnásob," dodala.

S Lucií Bílou rozmlouvala Gabriela Kováříková

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist