ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona HonzaROZHOVOR - Nejlepší je být přirozený a dát ze sebe co nejvíc

3.12.2007 - Honza Toužimský

ZLÍN - Jako zpěvák skupiny Arakain neměl Honza Toužimský lehkou pozici, jeho předchůdcem totiž nebyl nikdo jiný než Petr Kolář. Během dvou let, co s kapelou hraje, však ukázal, že k Arakain patří.

Jak se vám ve Zlíně na Masters of Rock hrálo?

Nejlepší je být přirozený a dát ze sebe co nejvícPublikum bylo skvělé, krásný bonbonek. Okamžitě a přirozeně reagovalo. Nebylo nutné je násilně vyzývat. Jak to člověk z pódia dal, tak to převzali. Ale ve Zlíně je vždy perfektní atmosféra. Zimní Masters mám rád, lidi zde jsou třeba oproti letnímu více semknutější.

Máte nějaký tajný tip, jak rozehřát fanoušky?

Není na to recept. Buď mají náladu, nebo ne. Dokud se do nich člověk nepustí, nepozná, jestli mají chuť se bavit. Nejlepší je být přirozený a dát jim ze sebe co nejvíc. Hráli jsme teď třeba v Polsku, kde fanoušci kapelu vítají potleskem už na začátku. Tady si lidi počkají a člověk do poslední chvíle neví, jak je na tom.

Kterou skladbu z tvorby Arakainu máte nejraději?

Mám rád všechny, ale více asi ty z novější éry. Hlavně od příchodu Petra Koláře. Více mi sednou na hlase. Starší pecky si spíše poslechnu, ale třeba Gilotinu nebo Marilyn si rád i zazpívám.

Pro mnohé fanoušky je Arakain navždy spojen pouze s Alešem Brichtou. Bráníte se nějak srovnání?

Ne, beru to, jak je. Nesnažím se napodobovat ani Petra Koláře a s Alešem Brichtou se nemůžu srovnávat vůbec. Hrál s nimi dvacet let, takže posluchači na něj byli zvyklí. Navíc Aleš má skvělé a precizní texty. Petr Kolář je zase mistr zpěvu. Právě díky němu jsem začal Arakain více poslouchat. Srovnání neřeším, snažím se zpívat a bavit se tím. 

Autor: Slovácký deník (3.12.2007)

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist