ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

Aktualizace: 28.10.2012

ikona info

Interview: ARAKAIN - Žijeme přítomností

13.3.2011

Pomalu se blíží ke třetímu křížku účinkování na domácí metalové scéně. Na patnáctém řadovém albu (nepočítám kompilace, best of a další) chtějí dokázat a podle uveřejněných kousků dokazují, že ještě nepatří do starého železa. Právě naopak. Hudba ARAKAIN se mění, podle hlavního tahouna kapely Jiřího Urbana sice v rámci stylu, přesto fanoušci v některých skladbách posun zaznamenají.

více


ikona

Rozhovor s Arakain - Homo Sapiens..?

2.3.2011

Česká metalová legenda Arakain oslovuje vyznavače „těžkého kovu“ bezmála již třicet let. Po úspěchu alba Restart dokazuje svou neotřesitelnou pozici na scéně další řadovou deskou s názvem Homo Sapiens..? Současně s dokončováním alba připravuje kapela i velké jarní turné, v jehož rámci obrazí téměř celou ČR.

více


ikona

Arakain restartuje na Homo Sapiens..?

9.3.2011

Distribuce posledního alba rockových mistrů Arakain započala v pátek 1. března a nese název Homo Sapiens..? Vzápětí se kapela vydala na turné nazvané jednoduše Arakain Tour 2011.  Zběsilé kytarové riffy s nezaměnitelným hlasem zpěváka Honzy Toužimského. Jste připraveni na další dávku? Homo Sapiens..? jsem poprvé slyšel na tiskové konferenci 28. února. Když jsem dnes ráno našel ve schránce slíbený nosič, těšil jsem se, až si ho večer pustím.

více


ikona

Jsme lepší Arakain než za Brichty

1.3.2011

Českému metalovému praještěrovi Arakainu je osmadvacet let. Čilý je ale pořád. Turné k nové desce odstartuje v Polné. Žádné stylové kotrmelce, jen Arakain. Na tom si pražská kapela zakládá. A věří, že na jarním turné, kde představí album „Homo Sapiens?“, bude vyprodáno. V pátek 4.března od osmi hodin večer ho zahájí v Polné. „Po dřině ve studiu už se na živé hraní opravdu těšíme. To je to správné koření muziky,“ notují si zpěvák Honza Toužimský a zakládající člen a kytarista Jiří Urban.

více


IKONA

Skupina Arakain představila nové album a plán velkého turné

28.2.2011

Praha - Metalová skupina Arakain dnes v pražském klubu Kain představila své nové album Homo Sapiens..? a plán velkého turné, které začne 4. března na tradičním místě na zámku v Polné u Jihlavy. Z nového alba kapela již svým příznivcům nabídla nový singl Marat, který složil kytarista a zakladatel formace Urban.

více


ikona info

Arakain natočil videoklip k singlu Marat

27.2.2011

Ještě před vydání nového CD „HOMO SAPIENS..?“ stačila kapela Arakain natočit videoklip k jedné z písní. Jedná se o skladbu Marat autorů Jiřího Urbana a Jitky Plaché. Marat je zároveň i novým singlem kapely.Režie, scénáře i celkové produkce videoklipu se ujal Allan Šubert. Příznivci rockoper jej mohou znát jako autora videoklipu k písni „Chci pravdu“ z rockopery Oidipus Tyranus, ve které se objevuje právě zpěvák Arakainu Honza Toužimský a také Kamil Střihavka.

více


ikona

Arakain představuje singl Marat z nového CD "HOMO SAPIENS..?"

22.2.2011

CD "HOMO SAPIENS..?", jemuž se Arakain v několika posledních měsících věnoval je dokončeno. Veškeré písně, které budou k slyšení jsou zfinalizovány a CD je odesláno do výroby. Poprvé v historii Arakainu půjde o provedení digipack. Oficiálně bude CD poprvé představeno zástupcům médií 28. února. Nicméně už nyní kapela nabízí nový singl Marat.

více


ikona

Arakain po třech týdnech prodal polovinu edice limitovaného CD

3.2.2011

Rocková legenda Arakain právě dokončuje svoji další řadovou desku a dle zájmu fanoušků se už nyní dá soudit, že by CD mohlo zopakovat úspěšnost předešlého Restartu. Připravovaná deska HOMO SAPIENS..? se už nyní těší velkému zájmu ze strany fanoušků. Důkazem toho jsou jednak příspěvky v diskuzi na webu kapely a na Facebookovém profilu, ale především oficiální e-shop Arakainu.

více


ikona info

Arakain hlásí (re)start v Polné

15.1.2011

Metalová kapela chystá velké turné, které začne 4. března na Vysočině. Zámecké premiéře teď navíc předchází dokončování nové desky. POLNÁ - Jedno z nejrozsáhlejších turné ve své historii chystá metalová formace Arakain na jaro tohoto roku. A odstartuje ho na Vysočině. Konkrétně v polenském zámeckém sále.

více


IKONA INFO

Arakain dokončuje novou desku a chystá velké turné

11.1.2011

Jedno z nejrozsáhlejších turné ve své historii chystá legendární formace Arakain na jaro tohoto roku. Kapela momentálně dokončuje svoji novou řadovou desku s názvem Homo Sapiens ..?, kterou se chystá představit na připravovaných jarních koncertech. CD Homo Sapiens..? je pokračováním úspěšného alba Restart současné pětice Arakainu a jejich typického vystavění skladeb na tvrdém základu s nadstavbou melodického projevu, charakteristického pro široký rejstřík Honzy Toužimského.

více


Strana: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 


Verze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist