ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona 2012Skupina Arakain oslaví třicátiny společně s Lucií Bílou na velkolepém turné

6.3.2012

Třicet let své existence oslaví letos kapela Arakain a k této příležitosti pořádá vzpomínkovou XXX Best of Tour 2012. Svou účast na turné potvrdila na úterní tiskové konferenci několikanásobná zlatá slavice Lucie Bílá, která se skupinou vystupovala v devadesátých letech.

fot 2012"Arakain je jediná láska, ke které jsem se vrátila, naše přátelství nikdy neskončilo," řekla Bílá. Kvůli turné musela upravit i své další závazky jako komorní koncerty s klavíristou Petrem Maláskem či představení Carmen. Výročí Arakainu je však pro ni srdeční záležitost. Se skupinou vystupovala v letech 1984 až 1986. "Díky Arakainu jsem zjistila, jak používat tvrdším způsobem hlasivky a co to znamená mít v sálech živé publikum," uvedla zpěvačka.

Stejně tak se na spolupráci s Bílou těší i kapela. "Bylo to, jako bychom se rozešli před týdnem a Lucka zůstala pořád stejná. Je to stále srdcař. Tím pádem jsme jeden celek, jeden stroj a doufám, že to bude fungovat a že si to lidé užijí," řekl kytarista Jiří Urban, který stál společně se zpěvákem Alešem Brichtou a bubeníkem Miroslavem Nedvědem v roce 1982 u zrodu kapely.

Turné zahájí kapela v pátek 9. března prvním koncertem v Polné u Jihlavy a vstupenky na tento koncert jsou již vyprodané. Vyprodaná je už ostatně více než třetina z celkových 14 měst, která kapela navštíví. Kapela si vybírá lokalitu podle toho, kde má fanoušky a kde je dobrý sál. "Kolikrát se stává, že velké město není tak lidmi nadšené, jako maloměsto, kam se ty lidi sjedou z celého okolí," potvrdil Jiří Urban. Po turné plánuje kapela další koncerty na letních festivalech a na podzim chystá velkolepou oslavu v hlavním městě, dodal.

Tříhodinový repertoár nabídne na turné průřez celou dosavadní kariérou Arakainu. Lucie Bílá zazpívá devět písní, mezi nimiž se objeví i novinka s názvem Kříž. Na každém koncertě navíc Lucie Bílá daruje jednomu šťastlivci připravený dárek, vlastní koženou bundu.

Malou přípravou a zároveň i ochutnávkou bude vystoupení kapely na čtvrtečním předávání hudebních cen Anděl, kde zahrají jednu skladbu.

Skupina Arakain vydala 31 alb, která si zakoupilo více než tři čtvrtě milionu posluchačů. První album Thrash the trash, které bylo silně ovlivněné Novou vlnou britského heavy metalu, je dnes kritiky považované za kultovní.

V současnosti skupina vystupuje ve složení Honza Toužimský (zpěv), kytaristé Jiří Urban a Mirek Mach, baskytarista Zdeněk Kub a bubeník Lukáš "Doxa" Doksanský.

Poslední deska Homo Sapiens...? vyšla 1. března loňského roku a kapela k němu odjela tříměsíční turné.

Největší výroční akce kapely se konala v roce 2007 na Zimním stadionu Slavie v Edenu. Na megakoncertu s ní zahrála Plzeňská filharmonie i bývalí zpěváci Lucie Bílá a Aleš Brichta. Záznam akce získal za měsíc prodeje ocenění Multiplatinová deska a stal se tak jedním z komerčně nejúspěšnějších projektů roku.

Autor: Mediafax

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist