Aktuální album

Arakain vstupuje do sezóny 2019 s novým, již devatenáctým řadovým albem. CD v podobě digipacku nese název JEKYLL & HYDE podle jedné z písní a obsahuje dvanáct songů.

banner
JEKYLL & HYDE

ARAKAIN součástí MONSTER MEETING 2024!

Výpravná tříhodinová show dvou headlinerů podpořená dvěmi speciálními hosty!

Jedním z nich je právě ARAKAIN! Patnáct zastávek v rámci tohoto MM 2024 tour od května do září 2024. Bude to velké, bude to exkluzivní, bude to monstrózní!

Monster Meeting po dvě léta provázel fanoušky i kapely tou zvláštní kovidovou dobou s dávkou vzácné radosti a euforie ze živých koncertů až do velkého finále v pražské sportovní hale. Poté tato exkluzivní tříhodinová show plná sólových i společných písní,  hostování a speciálních hostů usnula dlouhým spánkem…

A ten příští rok skončí! Monster Meeting se vrací v roce 2024!

Sledujte stránky MONSTER MEETING a facebook MonsterMeetingCZ.

Předprodej na Ticketstream odstartován!

 

KONCERTY KOŠICE A ŽILINA – PŘELOŽENO NA 6. a 7. 10. 2023

Moc nás to mrzí, že musíme dva koncerty na Slovensku opět přeložit, ale nedokážeme odehrát koncerty bez plného nasazení. Honza má zápal plic a Jiří zánět průdušek. Oba hráči leží. Zdravotní stav jim neumožňuje jak cestování tak hraní. Jsme si vědomi všech peripetií, které provázejí naše účinkování u vás, ale když zdraví nedovolí, musí vše ustoupit. Zvlášť u zpěváků, jejichž zdravotní stav je podmínkou pro adekvátní výkon. Ten bychom u vás po letech chtěli odevzdat v plné síle a proto jsme se rozhodli k tomuto kroku.

Vážíme si naší fanouškovské základny na Slovensku a nechceme ji rozhodně zklamat nebo dokonce popudit proti sobě.

Budeme věřit, že je to poslední překážka k našemu setkání u vás. V současném stavu by to bohužel nebylo možné.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení

ARAKAIN

ARAKAIN – NOVÉ TERMÍNY 2023

Milí fanoušci,

hlásíme se Vám s novými termíny koncertů, festivalů, slavností 2023, kde vystoupí kapela ARAKAIN.

Další termíny budeme průběžně doplňovat.

TĚŠÍME SE NA VÁS !.-)

VÁŠ ARAKAIN

NOVINKA – Kniha – Arakain, History 40 (předobjednávka)

Kniha vypráví příběh pražské metalové kapely Arakain, která se na hudební scéně pohybuje úctyhodných 40 let. Z původně undergroundové skupiny se vypracovala na profesionální soubor a na české metalové scéně se stala legendou. Kniha nabízí ucelený a podrobný přehled vývoje skupiny od jejího prvopočátku v roce 1982 až do výročního koncertu ke čtyřiceti letům v pražské O2 Areně.  Publikace se nezaměřuje pouze na faktografickou historii souboru, ale pojednává také o tvorbě a hudebním vývoji skupiny během čtyř dekád. Najdete zde přehlednou diskografii, filmografii a profily všech členů, kteří kapelou prošli. Kniha je výpravná, velkoformátová a vybavená rozsáhlou, často raritní obrazovou fotodokumentací.

Kniha vyjde 30. března 2023, ale můžete si ji předobjednat už teď na našem e-shopu a získat ji tak se slevou 33 procent a s podpisy všech členů kapely. Je možné, že budete chtít knihu někomu věnovat. Mysleli jsme na to, a proto od nás po provedení předobjednávky dostanete na e-mail dárkový voucher, který můžete věnovat obdarovanému.

ARAKAIN – 28. 1. 2023 PRAHA – O2 universum, hosté: LUCIE BÍLÁ a PETR KOLÁŘ

Nejúspěšnější česká metalová legenda ARAKAIN si v průběhu celého roku 2022 připomíná 40. výročí působení na hudební scéně. 40LETour1 otevřelo na jaře sérii koncertů po České republice, aby na podzim pokračovalo s 40LETour2 a novým playlistem. Koncerty se těší velmi příjemnému zájmu fanoušků. Celé tažení zakončí 28. ledna 2023 výročním koncertem v pražském O2 universu.

V programu výročního koncertu vystoupí Lucie Bílá a Petr Kolář. Aleš Brichta pozvání své bývalé kapely odmítl.

Jiří Urban:

„Čtyři křížky, to je vizuálně docela efektní symbol. U služebního věku už je to ale trochu horší. Vždycky jsme chtěli dělat svojí ‚práci‘ co nejlépe, ale neodvážil bych se myslet, že nám to vydrží čtyři desetiletí. A už je to tady. Toho by samozřejmě nešlo dosáhnout bez našich fanoušků, kteří nám po celou tuhle dlouhou dobu byli v našem putování katalyzátorem. S Arakainem právě probíhá druhá série koncertů k výročí s výběrem z repertoáru celé historie, abychom si tak s fanoušky připomněli i další hity celé naší éry. Podzimní koncerty se tak liší od jarního turné, protože průřez ze všech 20 desek a 40 let není možné postihnout za dvě hodiny jednoho koncertního setu.  Osou koncertů jsou stěžejní skladby, reprezentující každou z našich desek nebo našich klipů. Mnohdy jsme museli zapátrat hodně hluboko v hudební paměti, abychom si osvěžili skladby dávno zapomenuté a instrumentálně náročné, například ty z thrashového období. Koncert je doprovázený nápaditou videoprojekcí na velkých LED stěnách a tradičně kvalitní zvukovou a světelnou produkcí včetně efektů. Vrcholem a zlatým hřebem slavnostního roku pak zcela jistě bude největší megakoncert v historii kapely v pražské hale O2 universum, kde se oba letošní programy protnou, obohacené o oba vážené hosty Lucii a Petra. Škoda rozhodnutí Aleše Brichty, domnívali jsme se, že dvacet let úspěšné sólové kariéry konečně mohlo dát nadhled nad jeho nechutí představit se fanouškům s Arakainem alespoň výjimečně na tak velkém a slavnostním aktu kapely.

A tím se slavnostní rok uzavře a dá-li metalový Bůh, pošle Arakain do páté dekády své existence“, zve za celou kapelu kytarista a spoluzakladatel Jiří Urban.

ARAKAIN je dávno pojmem v tuzemské kultuře a zárukou vysokého standardu hudební úrovně. Ve svém žánru je stoprocentně legendou nejen kvalitou, ale i délkou svého působení na české rockové scéně. Jeho trvalou popularitu potvrdilo i 13. místo v anketě populární hudby Český slavík, nejvyšší umístění ve svém žánru.

Vstupenky v prodeji v oficiální síti Ticketmaster.

https://www.ticketmaster.cz