Aktuální album

Arakain vstupuje do sezóny 2019 s novým, již devatenáctým řadovým albem. CD v podobě digipacku nese název JEKYLL & HYDE podle jedné z písní a obsahuje dvanáct songů.

banner
JEKYLL & HYDE

ARAKAIN VYDÁVÁ PO PĚTI LETECH NOVÝ SINGL!
 „SEDM HŘÍCHŮ“

Česká a československá metalová legenda ARAKAIN se po celoročních důstojných oslavách čtyřiceti let existence a výročním megakoncertě v O2 universum probouzí po 5 letech z albového spánku. Pod záštitou silné agentury ZL Production připravuje společně s vydavatelstvím SUPRAPHON nové album, které předznamenává skladba Jiřího Urbana SEDM HŘÍCHŮ v produkci Martina Hollandra. Není to prvoplánová píseň, nýbrž, jak je u Arakainu zvykem, jedná se o pořádnou porci instrumentality v metalové kompozici, přesto s hitovým potenciálem, který fanoušky tohoto žánru a kapely Arakain jistě potěší, o čemž svědčí i první nadšené ohlasy na nový singl
 Tajemnou atmosféru skladby sbory a samplery skvěle dokreslil dlouholetý spolupracovník kapely Vašek NOID Bárta. Pekelné téma obsahu textu není jen metalovým klišé, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale jistou alegorií na chování lidstva vůči sobě a své planetě. Přesto moralizovat nehodlá a ani nechce. 

Arakain dává jasně najevo, že stále nepatří do starého železa a rád by potvrdil svou pozici mezi elitou tuzemského metalu.

Aktuálně Arakain vyráží na jarní společné A+A Tour 2024 s Alkeholem a od května se připojí do koncertního projektu Monster Meeting.

Singl k poslechu zde:  https://lnk.to/ArakainSedmHrichu

 

ARAKAIN součástí MONSTER MEETING 2024!

Výpravná tříhodinová show dvou headlinerů podpořená dvěmi speciálními hosty!

Jedním z nich je právě ARAKAIN! Patnáct zastávek v rámci tohoto MM 2024 tour od května do září 2024. Bude to velké, bude to exkluzivní, bude to monstrózní!

Monster Meeting po dvě léta provázel fanoušky i kapely tou zvláštní kovidovou dobou s dávkou vzácné radosti a euforie ze živých koncertů až do velkého finále v pražské sportovní hale. Poté tato exkluzivní tříhodinová show plná sólových i společných písní,  hostování a speciálních hostů usnula dlouhým spánkem…

A ten příští rok skončí! Monster Meeting se vrací v roce 2024!

Sledujte stránky MONSTER MEETING a facebook MonsterMeetingCZ.

Předprodej na Ticketstream odstartován!

 

KONCERTY KOŠICE A ŽILINA – PŘELOŽENO NA 6. a 7. 10. 2023

Moc nás to mrzí, že musíme dva koncerty na Slovensku opět přeložit, ale nedokážeme odehrát koncerty bez plného nasazení. Honza má zápal plic a Jiří zánět průdušek. Oba hráči leží. Zdravotní stav jim neumožňuje jak cestování tak hraní. Jsme si vědomi všech peripetií, které provázejí naše účinkování u vás, ale když zdraví nedovolí, musí vše ustoupit. Zvlášť u zpěváků, jejichž zdravotní stav je podmínkou pro adekvátní výkon. Ten bychom u vás po letech chtěli odevzdat v plné síle a proto jsme se rozhodli k tomuto kroku.

Vážíme si naší fanouškovské základny na Slovensku a nechceme ji rozhodně zklamat nebo dokonce popudit proti sobě.

Budeme věřit, že je to poslední překážka k našemu setkání u vás. V současném stavu by to bohužel nebylo možné.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení

ARAKAIN

ARAKAIN – NOVÉ TERMÍNY 2023

Milí fanoušci,

hlásíme se Vám s novými termíny koncertů, festivalů, slavností 2023, kde vystoupí kapela ARAKAIN.

Další termíny budeme průběžně doplňovat.

TĚŠÍME SE NA VÁS !.-)

VÁŠ ARAKAIN

NOVINKA – Kniha – Arakain, History 40 (předobjednávka)

Kniha vypráví příběh pražské metalové kapely Arakain, která se na hudební scéně pohybuje úctyhodných 40 let. Z původně undergroundové skupiny se vypracovala na profesionální soubor a na české metalové scéně se stala legendou. Kniha nabízí ucelený a podrobný přehled vývoje skupiny od jejího prvopočátku v roce 1982 až do výročního koncertu ke čtyřiceti letům v pražské O2 Areně.  Publikace se nezaměřuje pouze na faktografickou historii souboru, ale pojednává také o tvorbě a hudebním vývoji skupiny během čtyř dekád. Najdete zde přehlednou diskografii, filmografii a profily všech členů, kteří kapelou prošli. Kniha je výpravná, velkoformátová a vybavená rozsáhlou, často raritní obrazovou fotodokumentací.

Kniha vyjde 30. března 2023, ale můžete si ji předobjednat už teď na našem e-shopu a získat ji tak se slevou 33 procent a s podpisy všech členů kapely. Je možné, že budete chtít knihu někomu věnovat. Mysleli jsme na to, a proto od nás po provedení předobjednávky dostanete na e-mail dárkový voucher, který můžete věnovat obdarovanému.