ARAKAIN - Official site


czczengeng


TISK

ikona HonzaROZHOVOR - Toužimský: Na nové desce si každý najde, co ho baví

26.2.2009 - Honza Toužimský

Praha | Arakain se s novým CD Restart chystá objet Česko – Slovensko. Turné, na kterém novinku v průběhu března až května představí, čítá celkem 22 zastávek mezi kterými nechybí ani metropole jako Praha, Plzeň, Brno, Bratislava nebo Košice. O aktuální pocity pár týdnů před vydáním desky a začátkem turné se podělil zpěvák kapely Honza Toužimský.

Toužimský: Na nové desce si každý najde, co ho bavíJak se po několika měsících těšíš opět na živé koncerty a publikum?

Těším se moc. Už mi ten kontakt s fanoušky chyběl. Po měsících, co se nehrálo a byli jsme v podstatě jenom zavření ve studiu nad deskou už je ten kontakt s lidmi potřeba. Sám jsem zvědavý na odezvu jakou bude deska mít, což se pozná právě při koncertech.

Jsou v koncertech turné zahrnuta nějaká místa, kam se vždycky rád vracíš?

Rád přijedu kamkoli, ale mezi takový naše stálý patří například Polná, kde snad kromě loňského roku jsme pokaždé zahajovali turné. Je tam výborná atmosféra, lidi jsou vždycky natěšení zvlášť na ten první koncert, na to, co novýho předvedeme, na novou scénu a zvuk. Další místo je třeba Spálené Poříčí, tam sice jarní část turné neproběhne, ale tam zas naopak sezónu pravidelně zakončujeme, je to takový náš vánoční mejdan, vánoční besídka. A tradičně výborný jsou i koncerty v Retro Music Hall v Praze, kde jsme v posledních letech desky křtili. Lidi se tam vždycky sjedou ze všech možných koutů republiky.

Jedná se o turné k nové desce Restart, která na jaře vyjde. Čím hlavně se bude lišit od předešlé řadové Labyrint?

Muzika bude sice pořád stejně živelná, stejně hutná, ale zároveň bude daleko pestřejší než tomu bylo u Labyrintu. Takže každý by si měl najít to, co ho baví. 

Na posledním vydaném počinu 2CD a DVD Arakain XXV Eden, za které jste získali řadu ocenění, jsi se podílel i po zvukové stránce mixováním a masteringem. Jak to je nyní?

Je to stejně jako u Edenu, takže se opět starám o výsledný mix a mastering.

Už v průběhu loňského roku jste na některých koncertech představovali skladby, které by se měly objevit na nové desce. Byly to například Zabiják nebo Kam Bůh se dívá. Dočkají se jich posluchači skutečně na desce?

Tyhle songy tam budou a ještě spousta dalších, takže opravdu hodně různý to bude.  Uvidíme jak desku jako celek naši fanoušci přijmou. 

Část turné proběhne i na Slovensku. Jsou koncerty u našich  sousedů  jiné než u nás?

Koncerty samotné ani tolik odlišné nejsou. Ale je fakt, že třeba na našem posledním koncertě v Košicích nám fanoušci vytvořili úžasnou atmosféru. Koncert v Košicích byl nejlepší z celého toho slovenského turné. Ještě před koncertem, nebo pak i mezi přestavbami a mezi předkapelami, si zpívali refrény i celé písničky, a to i ty nové, že bylo znát, že je bavíme a těší se až si to s námi užijou. To musím říct, že mě moc potěšilo. 

Repertoár koncertní šňůry, čítající celkem 22 zastávek, bude tvořen především skladbami z novinkového CD. Arakain už na podzim loňského roku představil živě fanouškům některé ze skladeb zamýšlených na připravovanou desku. Jednalo se o songy „Zabiják“ (autor Jiří Urban), a hlavně nejnovější „Skrytá kamera“ a „Kam Bůh se dívá“ (baskytaristy Zdeňka Kuba).  V repertoáru pak nebudou chybět ani starší písně, které si fanoušci v průběhu let oblíbili a pravidelně je vyžadují.

Turné startuje na svém téměř klasickém místě v Kulturním domě zámku Polná 13. března, následovat bude například Plzeň a Brno, přes stěžejní zastávku v Praze v Retro Music Hall, kde kapela 23. dubna nové CD Restart i pokřtí. Na konci dubna se pak Arakain přesune na Slovensko. Tam odehraje pět koncertů a celou jarní část Space Tour zakončí 4. května  v trenčínském Piano Clubu. 

Jako hosté se střídavě představí kapela Empire, která Arakain doprovázela i v loňském roce, dále metaloví Dymytry, Venefica, a dvě slovenská seskupení Dorian Gray a Asacorr. 

Autor: Metropol (26.2.2009) 

zpětVerze webu pro mobily | © 1982-2019 ARAKAIN - Official site | © design Mirek Mach, Karel Trávníček

TOPlist